Antilop
Az antilop a párosujjú patások (Artiodactyla) rendjébe tartozó tülökszarvuak (Bovidae) családja egyes fajainak köznapi általános neve. Tudományos rendszertani elnevezésként az antilop név az Antilope nem egyetlen képviselőjét, az indiai antilopot (Antilope cervicapra) jelöli.
***
Bölény
A bölény (Bison) a párosujjú patások (Artiodactyla) rendjében a kérdezők (Ruminantia) alrendjébe és a tülökszarvuak (Bovidae) családjába tartozó tulokformát (Bovinae) egyik neme.
***
Koala
A koala (Phascolarctos cinereus) Ausztráliában honos erszényes, növényevő állat, az koalafélék (Phascolarctidae) családjának egyedüli élő képviselője. A koala szó a katang benszülött nép nyelvéből származik, jelentése „nem ivó”. A név nem teljesen találó, bár tényleg keveset isznak. A „koalamedve” megnevezés helytelen, mivel a koalák nem tagjai a medvék családjának. A tudományos neve görögül "erszényes medvét" jelent, mivel az első telepesek helyi medvefajnak gondolták a fura élőlényt.
***
Zsiráf
zsiráf (Giraffa camelopardalis) Afrikáan élő párosujjú patások emlősállat, a legmagasabb és leghosszabb nyakú szárazföldi élőlény. A szavannák lakója az ókortól kezdve kedvelt attrakció volt – Romában először Julius Cesar mutatott be zsiráfokat az amfiteátrum játékokon – és ma is népszerű szafarikon és állatkertben. Neve arab eredetű, olasz közvetítéssel jutott el a magyaraba a késő középkorban. A tudományos nevében szereplő camelopardalis a faj addig használt nevére, a görög kamélopardaliszra („tevepárduc”) utal. A zsiráf Büzantioszt, aki az első ókori híradást adta a különös állatról, a magassága miatt a tevére emlékeztette, a bőre mintázata pedig a párducéra hasonlított.
***